ÚvodSlužbyPoložkový rozpočet

Položkový rozpočet je základ každé stavby

Na položkovém rozpočtu doporučujeme nešetřit. Tisíce Vám ušetří statisísce. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v průběhu stavby.

Položkový rozpočet

Položkový rozpočet Tvorba položkového rozpočtu by měla prvním krokem každé stavby. Nejen že Vám poskytne představu o budoucí ceně stavby, ale zejména zabrání budoucím rozčarováním a nejspíše Vám ušetří i značnou část neočekávaných nákladů.

Položkový rozpočet obsahuje veškeré úkony a práce, které bude na stavbě potřeba realizovat. Součástí položkového rozpočtu jsou nejen práce a materiál, ale zejména i doprovodné náklady, na které se ve fázi plánování často zapomíná.

Rozpočet stavby zpracovaný profesionálem obsahuje například i ceny za veškerou dopravu, likvidaci suti, ustavení a pronájem lešení, geodetické práce, náklady na zřízení staveniště a zkrátka vše, co budoucí stavba zahrnuje.

Je mýtus, že položkový rozpočet se sestavuje pouze u stavebních prací větších rozsahů – například rozpočet na stavbu rodinného domu. Mezi náš denní chleba patří tvorba položkových rozpočtů malých rozsahů: Rozpočet na realizaci zámkové dlažby, terasy, garáže, či například rekonstrukci koupelny.

Slyšeli jste od „zedníka známého“ větu: „Že seš to ty, tak to uděláme za tolik a tolik.“ , nebo „Lepší a jednodušší bude se domluvit na hodinovce.“ ? Pokud ano, je správný čas na zpracování rozpočtu stavby.

Položkový rozpočet & podklady: Co potřebujeme pro tvorbu rozpočtu stavby?

Rozpočet stavby vzniká na základě výkazu výměr – tedy zejména soupisu ploch a objemů prací. Výkaz výměr může být součástí stavebního projektu. Pokud projekt nemáte, nevadí, výkaz výměr zpracujeme sami i bez projektu – například na základě Vašeho plánku, fotek, či osobní návštěvy.

Kromě výkazu výměr oceníme maximum informací, které nám ke stavbě poskytnete (například fotky, adresa stavby, …).

Položkový rozpočet & cena: Kolik stojí vypracování položkového rozpočtu stavby?

Cena za vypracování položkového rozpočtu stavby se přímo odvíjí od ceny stavby a počítá se procentuálně. Položkový rozpočet pro stavbu v předpokládané ceně 100.000,- Kč začíná na několika stokorunách. Stavební položkový rozpočet na stavbu rodinného domu potom přijde na několik tisíc korun.

Pokud si u nás zadáte tvorbu položkového rozpočtu, stavební výkaz výměr a slepý rozpočet je již součástí ceny!

Pro přesnější výpočet ceny stavebního rozpočtu, výkazu výměr a dalších našich služeb můžete použít orientační ceník nebo tabulku níže:

Rozpočet stavby Cena položkového rozpočtu
1. 50.000,- Kč 350,- Kč
výkaz výměr již v ceně
2. 250.000,- Kč do 750,- Kč
výkaz výměr již v ceně
3. 500.000,- Kč do 1.500,- Kč
výkaz výměr již v ceně
4. 1.000.000,- Kč do 3.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně
5. 2.000.000,- Kč do 6.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně
6. 3.000.000,- Kč do 9.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně
7. 4.000.000,- Kč do 12.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně
8. 5.000.000,- Kč do 15.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně
9. 6.000.000,- Kč do 18.000,- Kč
výkaz výměr již v ceně

Položkový rozpočet v našem blogu:

Potřebuji položkový rozpočet - ozvěte se nám!

Vámi zaslané údaje použijeme pouze k tomu, abychom Vám mohli odpovědět.

Společně to napočítáme

Obraťte se na rozpočtáře.

Najdeme nejlepší možné řešení vašeho požadavku a spočítáme to přesně – od přibližného nacenění až po závaznou nabídku do výběrového řízení.

Kontakt Služby