ÚvodSlužbyDokumentace buracích prací

Demoliční projekt, aneb jak odstranit nemovitost?

Dokumentace bouracích prací, známá jako demoliční projekt, je povinný dokument, na základě kterého Vám úřad povolí odstranění nemovitosti: Vydá demoliční výměr.

Dokumentace bouracích prací (demoliční projekt) je první krok demolice

Formálním požadavkům na demolici stavby jsme se již věnovali v několika článcích a v té souvislosti poskytujeme i dvě služby: Tvorbu demoličního projektu (dokumentace bouracích prací) a vyřízení demoličního výměru. Rozdíl mezi těmito pojmy vysvětlujeme v článku Demoliční výměr vs. demoliční projekt. Obecně lze říci, že dokumentace bouracích prací popisuje způsob, jakým bude nemovitost odstraněna a demoliční výměr umožňuje její odstranění – jedná se o stavební povolení k demolici.

Dokumentace bouracích prací – co obsahuje?

Obsah a podoba demoličního projektu je přesně dána vyhláškou č. 499/2006Sb. o dokumentaci staveb. Zahrnuje naprosto všechny aspekty demolice, od křovin na pozemku, přes vztahy s okolím, složení stavby, zaměření inženýrských sítí, až po technické výkresy. Dokumentace bouracích prací je dokument čítající několik desítek stran a je nezbytným podkladem pro úředníka rozhodujícím o tom, zda Vaši nemovitost můžete odstranit.

Dokumentace bouracích prací – kolik stojí a jak dlouho trvá?

Dokumentace bouracích prací (samotný demoliční projekt), zpracováváme v rozsahu od 10500,- Kč do 21000,- Kč, dle rozsahu stavby. Demoliční výměr (včetně projektu) potom v rozsahu od od 12750,- Kč do 25500,- Kč. Demoliční projekt zpracujeme za 2 týdny, demoliční výměr potom (vzhledem k vyjadřovacím lhůtám ostatních subjektů a úřadů) potom do 90 kalendářních dnů.

Potřebuji dokumentaci bouracích prací - ozvěte se nám!

Vámi zaslané údaje použijeme pouze k tomu, abychom Vám mohli odpovědět.

Společně to napočítáme

Obraťte se na rozpočtáře.

Najdeme nejlepší možné řešení vašeho požadavku a spočítáme to přesně – od přibližného nacenění až po závaznou nabídku do výběrového řízení.

Kontakt Služby