ÚvodSlužbyPoptávkové řízení

Poptávkovým řízením ušetříte třetinu nákladů

Zrealizujeme za Vás poptávku realizace Vaší stavby: Zkontrolujeme obsah, správnost a kompletnost cenové nabídky u firem, které nám vyplní Váš slepý rozpočet (který můžeme vytvořit).

Poptávkové řízení

Cenový marketing – poptávkové řízení neobnáší pouze obeslání potenciálních dodavatelů v místě stavby, ale také posouzení mnoha dalších faktorů. Oslovíme potenciální dodavatele vaší stavby se slepým rozpočtem a následné cenové nabídky posoudíme.

Nejnižší nabídka není vždy nejlepší

Jako stavební rozpočtáři jednoduše víme, za jakou cenu lze co postavit. Pakliže je nabízená cena nižší, než cena nákladová, nabízí se otázka, proč dodavatel takovou nabídku podal: Je možné, že nabídku nezpracoval správně, nezapočítal veškeré náklady a čeká Vás nemilé překvapení ve formě přesažení rozpočtu. Popřípadě dodavatel zkusí získat prostředky jinde: Předraženou dopravou, materiálem, či jinými nepřímými náklady stavby. Výjimku tvoří tzv. referenční stavby, kdy firma podá nabídku hluboko pod očekávanou cenou, protože má zájem na tom, aby zakázku získala: Například z důvodu, že se jedná o zajímavého zadavatele a pro firmu je to potenciálně prestižní reference.

Nepřímé náklady stavby

Doprava strojů na stavbu, vzdálenost skládky suti od stavby, náklady na ubytování dělníků v místě stavby v případech, kdy firma sídlí dále. To je jen malý výčet z faktorů zásadně ovlivňujících cenu stavby. Posoudíme všechny a najdeme nejvýhodnější nabídku, přestože to nemusí být nabídka nejnižší.

Kolik stojí zpracování poptávkového řízení?

Většina poptávkových řízení se pohybuje v rámci vyšších stokorun v případě, že máte k dispozici slepý rozpočet stavby. Pokud slepý rozpočet nemáte, je potřeba k ceně poptávkového řízení připočítat cenu za tvorbu položkového rozpočetu stavby.

Pro přesnější výpočet ceny stavebního rozpočtu, výkazu výměr a dalších našich služeb můžete použít orientační ceník.

Chci zrealizovat poptávkové řízení - ozvěte se nám!

Vámi zaslané údaje použijeme pouze k tomu, abychom Vám mohli odpovědět.

Společně to napočítáme

Obraťte se na rozpočtáře.

Najdeme nejlepší možné řešení vašeho požadavku a spočítáme to přesně – od přibližného nacenění až po závaznou nabídku do výběrového řízení.

Kontakt Služby